La piață: „Și două roșii puteți plăti cu cardul. Nu se supără POS-ul” :))

MasterCard a început acum ceva timp o campanie prin care încurajează oamenii să plătească folosind cardul, asta pentru că în România mai puțin de 5% dintre plăți sunt făcute cu cardul. Eu cred că plata cu cardul este mai ușoară, că nu mai stai să găsești bani sau să aștepți rest. Și așa îți ții și tu socoteala mai bine când vine vorba de cheltuieli. Sunt genul de om care plătește cu cardul cât de des poate (cred că 70% dintre plăți le fac doar cu cardul) și abia aștept ziua în care n-o să mai am nevoie de cash.

Revenind la titlu, cei de la MasterCard l-au găsit în Piața Traian din București pe primul vânzător din piață care are instalat POS. Și au făcut un clip cu el, foarte amuzant. :))

http://www.youtube.com/watch?v=GaOl1NfaKcc

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4176

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *