De Crăciun…

De Crăciun... 2 | Cristian Florea…ascultăm muzica. Aşa zice Necunoscut prin leapşa pe care tocmai am primit-o de la el.

Tot ce trebuie să fac este să spun ce melodii ascult eu în perioada sărbătorilor(melodii care să aibă legătură cu perioada asta). Din tot ce ascult trebuie să fac un top 5 şi să-l pun pe blog să vadă şi alţii :>

Sincer, eu nu prea ascult muzică în funcţie de perioadă şi topul asta este mai mult din amintite decât din preferatele de anul acesta. Ce-ar fi să ascultăm vara numai melodii despre mare, iarna numai melodii despre Crăciun şi despre Moş Craciun, toamna numai melodii despre frunze căzătoare, iar primavara melodii despre copacii înfloriţi? Ar fi absurd (zic eu) şi ar însemna să fii cu capul. Nu spun că în perioada sărbătorilor nu trebuie să asculţi colinde dar nu NUMAI coldinde. Le mai şi alternezi…

So … topul meu arată cam aşa (o sa fie descrescător, de la 5 la 1, melodia cu numărul 1 fiind preferata mea):
5. Ştefan Hruşcă – Deschide nană uşile (pe asta chiar că o ştiu din copilărie. O ascultam la CD Player când eram mic. Mi-a rămas întiparită în minte şi tocmai mi-am amintit de ea)
4. Voltaj – Iarna (iar n-ai să mă crezi :D/ )
3. Melvin Edmonson – Magic Moments (n-am găsit-o pe YouTube şi am preferat s-o uploadez eu =:) )
2. Omul cu şobolani – Cineva să ne… (are nişte versurie bestiale. Merită ascultate cu atenţie)
1. Tuborg Christmas Brew Soundtrack (câştigătoarea şi cea care m-a inspirat în alegerea titlului. Soundtrack-ul în întregime nu l-am găsit pe YouTube şi am preferat să-l uploadez eu).

Like the song says:
De Crăciun, fii mai bun, fi adevărat …

Leapşa merge mai departe la TheBes7, Perfu, Ionutz, Andrei, kNN şi cine mai vrea s-o ia :-??

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4148

13 comentarii

  1. Apropo..grim. nasa mea are o fica.fica ei este cu mihnea de la omul cu sobolani.si eu pot vorbii cand vreau eu cu el.daca vrei sa ii spun ceva sa nu eziti;)
    P.S:Nu este vrajeala cu mihnea

  2. hmmm…nush
    dar daca vrei iti fac poza la poza ta:))
    si dupa o fotografiez.
    si ti-o trimit
    ps:sa vad cand fac rost de timp si cand ma intalnesc cu el:)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *