Câteva modificări

M-am hotărât! Probabil unii dintre voi de mult aţi aşteptat chestia asta şi poate niciodată n-aţi avut tăria să mi-o spuneţi dar într-un sfârşit mi-am dat singur seama. Deşi arăta bine pe exterior, aşezarea articolelor nu era chiar atat de user friendly.

Ca să citeşti două articole trebuia să dai cel puţin patru click-uri iar într-o lume atât de ocupată, unde timpul este atât de preţios, patru click-uri pentru două articole era mult. Mulţi preferau să dea click direct pe „X”-ul din dreapta sus şi să uite că m-au vizitat.

Acum mi-am dat şi eu seama cât de dăunătoare era aşezarea…pe lângă faptul că îţi lua mult să citeşti ceva, mulţi nici nu înţelegeau care e faza cu multitudinea de articole acolo iar mare parte dintre ele deja erau pierdute. Dacă scriam mai mult de trei articole pe zi, unul dintre ele deja era uitat. Nu se merita.

Am preferat să revin la stilul normal de redactare, adică 10 articole pe pagină, toate scrise în întregime şi văzute de toţi.

Totodată am mai făcut nişte modificări la sidebar. Descrierea, Despre Mine, am mutat-o pe o pagină specială pentru a nu mai ocupa locul degeaba. Asta înseamnă că în scurt timp voi adăuga mai multe locuri pentru banner exchange şi, de ce nu, şi pentru link-uri.

Cât de curând voi mai reveni cu unele schimbări, probabil, nesemnificative dar rămâne de văzut pe parcurs.

Baftă în toate! :)

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4148

16 comentarii

  1. Mie imi place mult mai mult, arata super, incepuse sa arate prea mult a site si nu atat a blog. Oricum sa nu renunti la polls. Sunt cool.

    De la mine poti citi: Iconite RSS feed

  2. La polls … cat o sa am idei n-am sa renunt … incerc sa le schimb saptamanal si cred ca intr-o saptamana am timp sa-mi programez alt poll

  3. E muuult mai bine asa. Aveai impresia ca e site, nu blog. Good choice, dude! Keep up the good work!

    De la mine poti citi: despre National Socialist Front

  4. e mult mai bine asa , cum era pana acum te pierdeai pe blog

    De la mine poti citi: Primul amical , prima victorie

  5. Pai eu, de exemplu, iti citesc blogu’ de nici o luna. Ca doar blogu meu are o luna, sunt nou pe aici prin blogosfera. :)

    De la mine poti citi: despre National Socialist Front

  6. Îmi place templateul pe care-l foloseşti tu deoarece nu este unul complicat, ajută la navigarea mult mai uşoară a unui vizitator, aşezarea-n pagină este excelentă, şi baftă în modificarea lui în continuare.

    De la mine poti citi: Nici gând de recunoştinţă…

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *