Sete

E ora două şi patruzeci de minute, noaptea. Mă pregătesc să-mi împart trupul cu cearşafurile.

Mi se face sete. Trebuie să beau ceva. Nu aprind lumina, nimeresc şi aşa, îmi zic.

Mă duc spre bucătărie. După ce lovesc cu cotul, genunchiul şi fruntea tot ce prind în cale, mă văd în faţa bucătăriei. Păşesc uşor către ea. Damn, am uitat că uşa asta are prag. Mă împedic. În cădere, nişte scaune nu mă lasă să ating solul. Mă dor toate cele, cred că o coastă deja îmi ameninţă plămânii. O voi verifica dimineaţă.

Îmi iau apă şi mă întorc în cameră. Drumul durează 10 minute, nu vreau să mă rănesc şi mai tare.

Concluzia: Aprinde frate lumina!! Nu-ţi mai da talente de om orb prin casă, n-o să-ţi iasă niciodată. Şi nici infra-roşu n-ai.

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4159

42 comentarii

  1. :)) eu am noroc ca nimeresc usor lumina cand am nevoie :)) fi mai atent data viitoare ;)
    .-= Ultimul articol al lui Daniel Florin – Review Flavy =-.

  2. Ha ha , nu stii ca fluierul piciorului este instrument de gasit mobila pe intuneric ? :)) .
    .-= Ultimul articol al lui Miss Tyaa – Baaa! I am back ! =-.

  3. Cat am putut sa rad =))
    .-= Ultimul articol al lui Andrei Ionuţ – Echipele româneşti în Europa League! =-.

  4. Grim, n-as vrea sa te vad cu baston alb, tu fiind vanat:))
    .-= Ultimul articol al lui 92lucia – God loves us/Grupe noi =-.

  5. Mie imi iese :D , tot timpul noaptea o iau pe intuneric si nimeresc perfect :)
    .-= Ultimul articol al lui A.Dragos – Aşteptând o nouă viaţă… =-.

  6. :))
    hai ca asta-i tare
    am si uitat ca imi este rau:))=))
    Sa stii ca eu nimeresc bucataria si baia noaptea pe intuneric
    Oi fi anormala?:)))
    .-= Ultimul articol al lui MidSuMmEr NiGhT’s DrEaM – … =-.

      • Mi-am pus de cateva ori intrebare de ce nu aprind lumina, dar cred ca problema sta in lene. Lene care e dura cu noi, cucuie, degete rupte :)) .
        .-= Ultimul articol al lui fLn – Nokia N900 =-.

      • a, deci preferi sa-ti rupi coaste prin scaune decat sa aprinzi lumina. nice thinking

  7. E foarteee amuzant. Imi place ironia si seriozitatea ta de la sfarsitul textului.
    Buna si gluma cu Salam aviator.:))
    E bine ca stii cand sa fii amuzant si cand sa fii serios!
    :)>-

  8. :)) you are funny.
    eu m-am prea obijnuit cu loviturile, caci si ziua in amiaza mare ma bag in toate usile si sertarele si colturile de dulap. ce s-ai faci… :-< .-= Ultimul articol al lui Alle - nemulţumiţii şi centrul universului =-.

  9. obisnuit*** !
    sa fiu eu de am vreo idee de ce am scris obijnuit :)) summer makes meh stupidd
    .-= Ultimul articol al lui Alle – nemulţumiţii şi centrul universului =-.

  10. Noaptea cand merg la bucatarie, aprind 3 becuri, ca am mai patit`o si eu asa.
    .-= Ultimul articol al lui heat – Extratereştrii şi Giganţii =-.

  11. eu unul nimeresc de fiecare data frigiderul fara probleme, fara sa ma impiediec sau alte chestii rupte prin mine:))…
    e clar am infrarosu…
    cred ca e de la prea mult counter:))=))

      • nu nu nu…in nici un caz… da-l dracu’ ca nu e bine sa joci counter… si eu m-am lasat de cateva luni:>:>…

      • eu am avut niste tentative de a incerca, dar m-am lasat ca ma plictiseam repede :d

  12. te-a palit lenea,n-ai scris nimic pana la ora asta?!:-l
    .-= Ultimul articol al lui Ioana – Cine a spus că eu nu am avut întâmplări jenante? =-.

    • cum nimic? asta ce e? :)) … n-am scris al doilea articol, asa e .. cred ca il scriu in noaptea asta

  13. Eu stau cam prost cu coordonarea miscarilor,pentru ca zi sau noapte, nu conteaza, nu reusesc sa apreciez corect distanta intre mine si obiectele din jur, asa ca ma lovesc, uneori destul de rau..
    Cred ca ma va urmari toata viata chestia asta, ca daca nu am scapat in 18 ani nu cred ca voi scapa nici de acum incolo :-j

  14. Eu trebuie sa cobor 15 trepte sa ajung in bucatarie:-SS. Da nu pot sa aprind becul ca eu am casa facuta in asa fel incat daca aprinzi cel mai mic bec se vede-n toata casa. Concluzia: telefonu la-ndemana sau pentru astia ca mine care au depasit un anume grad de inteligenta:)) sticla de apa la indemana intre pat si birou!*-:)

  15. Cel mai enervant este cand te lovesti la degetul mic de la picior de scaunul de care stiai ca nu o sa te mai lovesti pentru ca l-ai mutat, dar mama ta l-a pus la loc…:)>-

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *