Logo nou

Omuleţul ăla pe care-l ştia toată lumea drept Grim ne-a părăsit. A plecat, a zis că se întoarce numai dacă este nevoie de el. Alţii i-au luat locul acum, iar el s-a simţit în plus. Două fantomiţe şi-au bătut joc de el toată seara, motiv pentru care s-a gândit să-şi găsească alt stăpân.

De fapt, povestea e alta: gamerap, utilizator pe învăţăm.net, s-a gândit că ar fi bine să facă vreo câteva logouri gratis doritorilor forumişti. Pe lista înscrişilor am fost primul, nu pentru că sunt disperat după un logo, ci pentru că aşa s-a nimerit.

A ieşit asta, dar nu prea mi-a plăcut. Am cerut nişte modificări, în urma cărora m-am trezit cu asta:

grim20cris

A fost ok, cel puţin din punctul meu de vedere. L-am luat, l-am modificat puţin (că nu era chiar atât de ok pe cât vă imaginaţi) şi a iesit asta:

grimcris5

Acum, na .. nu prea ştiu încotro să mă îndrept. Ori mă întorc la tipul ăsta, ori rămân la ce am.

Oricum, v-am promis încă de când am împlinit un an că mă chinui la un nou design. Da, încă mai muncesc la el, dar parcă de multe ori nu prea am timp şi chef. De vreo două săptămâni n-am mai modificat nimic acolo. Nu ştiu când va ieşi, cert este că va fi, cândva.

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4157

34 comentarii

  1. Ma obisnuisem cu tipul de inainte dar si asta e ok, mult mai complex si amuzant. Pentru ca nu sunt chiar adeptul schimbarilor, eu l-as pastra pe cel vechi sau le-as alterna zilnic :P :)
    .-= Ultimul articol al lui Evodani – De ce-ul si raspunsurile de rigoare =-.

    • sa stau sa le schimb zilnic nu-mi convine mie. Acum, pentru ca sunt mai multe persoane care-l plac pe cel actual, il pastrez pe asta. Poate pe parcurs am sa fac altul, cine stie?

  2. ma obisnuisem cu ala vechi. clar, lizibil, usor de recunoascut. asta… hm… nu prea din nici una… nu te supara :(
    .-= Ultimul articol al lui Neamtu’ – Ieri, azi si maine =-.

    • cum sa ma supar? Doamne fereste. daca aveam chef de suparari nu va mai ceream parerea. totodata, daca eram sigur ca cel nou e perfect, iar nu va mai ceream parerea.

      am revenit la celalalt, e mai bun

  3. Nah că na plecat dintre noi :))
    Clar că cel actual :)
    .-= Ultimul articol al lui Easy – Braşov, we are coming ! =-.

  4. nuuuuuuuuuuuuuuuuuu…..
    imi place mult mai mult asta care il ai acum:”>…
    dc vrei sa schimbi un „super logo”? :-s

  5. Greu de decis. Mie imi place cel de dinainte ,cu Grim mic , cu ochi mari si frumosi . ^^ .
    .-= Ultimul articol al lui Phera . – ANUNT. =-.

      • Asa :x . Nu auzi ca sunt din iad ? :)) . Nu vei afla cine sunt sau de unde sunt decat atunci cand voi pune poze cu mine pe site , ceea ce se va intampla peste aproximativ … nu stiu :)) xD . Dar ma stii .
        .-= Ultimul articol al lui Phera . – ANUNT. =-.

  6. Nu ca asta ar fi urat sau ceva :D,dar cel vechi e mai tare!:)>-
    .-= Ultimul articol al lui The Hunter – Prima leapsa! =-.

  7. Logo-ul actual arata mult mai ok sa stii nea Grimmy ;)
    .-= Ultimul articol al lui Perfu – Perfu a fost sabotat =-.

  8. Deci primul in care scrie Blogrim cris e mult mai bun decat amestecatura din al doilea, dar mai buna era ideea pe care mi-ai aratat-o mie acu vreo saptamana.
    .-= Ultimul articol al lui Alexander – Shit happens =-.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *