Cel mai reuşit film românesc de până acum

fireiceCu toţii cred că aţi observat reclama de pe MTV din ultima vreme. Nu este orice fel de reclamă. Este reclama noii ecranizări româneşti.
Filmul Fire&Ice: Cronica Dragonilor, este primul film care m-a impresionat cu adevărat din toate producţiile româneşti de până acum.

A fost deajuns sa-i văd trailerul şi videoclipul şi m-am convins de faptul că cei de la Media Pro Pictures s-au întrecut pe ei înşişi şi că probabil cu acest film au atins apogeul carierei lor.

Acum să vorbim despre film:
Actori: Amy Acker, Tom Wisdom, Arnold Vosloo, Oana Pellea, Răzvan Vasilescu, Loredana Groza
Producţie: SUA, Romania, 2008
Fir narativ: Acţiunea începe în Carpia, un regat liniştit şi foarte prosper. La un moment dat acesta este atacat de un dragon foarte fioros care nu pare să vrea să dea pace regatului. Acesta nu poate fi oprit de niciun fel de om sau armată iar când regele Augustin şi regina Remini şi-au pierdut speranţa, prinţesa Luisa şi cavalerul Gabriel pornesc într-o aventură minunată având ca scop eliberarea unui dragon de gheaţă, singura fiinţă care putea face faţă bestiei ce ataca regatul. Spre sfârşit, între prinţesă şi cavaler se înfiripă o frumoasă poveste de dragoste de nedescris.

Mulţi s-ar putea să doriţi deja să vedeţi filmul. Din păcate încă nu este pe niciun playlist, iar lansarea a fost pe 18 Septembrie in SUA, iar pana ajunge si in Romania nu stiu cat mai dureaza.

Sincer, incerc sa cred ca-l gasiti pe vre-un site mare de torrente daca vreti cu adevarat sa-l vedeti.

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4148

9 comentarii

  1. Tocmai am vazu trailerul. Pare dragut filmul. Trebuie sa il vad :D

    Totusi, oricat ar fi de bun filmul, iar o sa ma uit la Arnold Vosloo si o sa-l vad pe Imhotep. Cred ca am vazut de prea multe ori Mumia ca sa il mai pot vedea pe tipu’ asta in alt rol :))

    De la mine poti citi: Homo stupidus

  2. AM observat ca e cel mai tare. Este plin Conquiztadorul de premii cu carti si dvduri cu filmul asta . O sa-l iau sa vad ce-i de capu’ lui :-?

    De la mine poti citi: Chef de Caterinca

  3. Am vazut o parte din trailer ca a schimbat mama canalul… deh, nu-i placea coloana sonora cica. :)
    Arata mult mai bine decat multe filme americane, abia astept sa-l vad in versiunea finala. ;)

    De la mine poti citi: Schimbare de look

  4. Am vazut filmul. Nu pot spune ca m-a impresionat. A fost destul de slaba povestea. Totusi, nu e destul de slab incat sa il incadrez la filme proaste :)

    De la mine poti citi: Acta, non verba!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *