Copilului tău îi place serialul Ben 10? Am un concurs cu premii interesante pentru el

Update: Câștigătorii sunt:

https://youtu.be/BhhMwmDCNSM

Când eram eu copil, îmi petreceam mare parte din timp afară, la joacă, sau cu ochii în desenele animate. N-aveam smartphone-uri sau tablete pe-atunci, așa că desenele la care mă uitam depindeau foarte mult de ceea ce era la TV. Știu că pe Cartoon Network difuzau Ben 10 și știu că-mi plăcea de el, că era un copil cool și că a avut norocul de a găsi acel Omnitrix (un ceas special, care-i dădea posibilitatea de a se transforma în 10 extraterești pe care-i controla cum voia el). Omnitrixul îl ajuta pe Ben 10 să apere lumea de răufăcători. Și din acest motiv mă uitam cu mare pasiune la episoadele difuzate atunci, pentru că mă imaginam făcând același lucru. Dacă aș fi găsit și eu un Omnitrix la momentul potrivit…

Cartoon Network tocmai m-a anunțat că urmează să adauge o serie nouă de episoade pe 20 martie și cu ocazia asta va aduce în România, în premieră, o rulotă exact ca cea cu care se plimbă Ben alături de sora și de bunicul lui în serial. Aceasta va putea fi vizitată pe 18 martie, în cadrul evenimentului cu supereroi de la Arsenal Park. Mai mult, dacă te înscrii la concursul Magdei, de aici poți câștiga o zi memorabilă în rulota Ben 10.

Revenind la titlu, cu ocazia noilor episoade, cei de la Cartoon Network mi-au spus că ar vrea să-mi ofere câteva premii pe care să le dau cititorilor mei care au copii sau frați pentru care Ben 10 este ceea ce era și pentru mine când eram mic: un supererou cool.

Așadar, vom avea două premii și vom alege doi câștigători:

Premiul 1: Un skateboard, o pereche de căști și o cască de protecție Ben 10 Ultimate Alien. Mai jos poți vedea skateboardul și casca. :D

Premiul 2: Binecunscutul Omnitrix, alături de un tricou Ben 10. Mai jos, pe skateboard, poți vedea Omnitrixul. :D

premiul 1 - ben 10

Ca să te înscrii la concurs, e de-ajuns să lași un comentariu la acest articol în care să-mi spui care este extraterestul preferat (al tău sau al copilului tău) în care se poate transforma Ben 10. Găsești toți cei 10 extratereștri navigând pe această pagină. Mai mult, poți juca și niște jocuri interesante aici.

Ai timp să-mi spui care este extraterestrul preferat până pe 20 martie, ora 23:59, iar cei doi câștigători vor fi aleși prin tragere la sorți.

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4157

63 comentarii

  1. Torţa vie e extraterestrul preferat de fiul meu.

    Cam tinerel dacă ai prins Ben10 :)). Noi ne distram cu Captain Planet şi am trecul la celălalt nivel cu Viaţa cu Louie.

  2. Aoleu, m-a zăpăcit cu Patru Brațe ăla. In fiecare zi mi-i arată și explica puterile fiecăruia. Ii știu aproape pe de rost. Tati îl asculta mai cu interes, uneori se uita și împreuna pentru ca era si desenul lui preferat in copilărie.

  3. Eu am prins Ben 10 cand eram mica, iar preferatul meu era Patru Brate. Acum al meu baiat prinde ocazional aceste desene pe Cartoon Network, din cauza multor desene la care nu are voie :P Dar cand prindem acest desene, Ben 10, ne uitam impreuna. Si constat ca si el este fan Patru Brate. ;)
    Inca „jelesc” upa vechile programe de pe Cartoon Network, dar nu spune nimanui :P

  4. Cat de batrana ma simt ?Cand eram copil, ma uitam la Mihaela si un desen animat rusesc, cu un lup si un iepuras. Cand am devenit mama, desenele la care se uita fiul meu ma subjugau .Dintre extraterestri inchisi in omnitrix, ne place Cerebel, pentru ca intotdeauna o minte ascutita, va nauci niste muschi mari.

  5. Cand eram mica il adoram pe 4 brate. Mereu ma gandeam la cate as putea face daca as avea 4 brate.

  6. Deși sunt fata și eu ma uitam la Ben 10 ? Și îmi plăcea de Torta Vie. Acum băiețelul meu are doar 5 luni fl-ar cu siguranota se va uita la aceste desene când va creste. ?

  7. XLR8… Nu stiu de ce, insa cand aparea in serial, fiica-mea se lumina la fata si ma tragea mereu de haine sa ma faca atent.. Probabil, faptul ca alerga super repede, eu stiu!!

  8. Overflow for sure! Nu neaparat pentru puterile sale acvatice ci pentru nume. I’m a aprogrammer, cuvantul ‘overflow’ imi usureaza munca zilnic :D
    Nu sunt mare fan Ben10 dar cu nepotelul meu am vazut si aflat cateva chestii despre el.

  9. Baietelul meu adora toti extraterestrii in care se poate transforma Ben 10.
    Insa,preferatul sau,este ,,Patru Brate,,.

  10. Lui Victor ii place mult de Ben 10 si de OVERFLOW :-)))) De multe ori ne jucam impreuna si el se preface ca se transforma in Overflow, se amuza tare! E cool Ominitrixul, m-a tot rugat sa ii cumpar asa ceva si nu stiam de unde sa il iau. Felicitari pentru concurs si idee!

  11. Nepotul meu, Ayan e nebun după Torță Vie însă eu îl apreciez pe CRBL pentru ca mintea învinge forța.

  12. Noua , mie tatal:) si lui Darius, baiatul meu de 7 ani ne place de Overflow- citez,, pentru ca trage cu apa si respira sub apa,, deci Omul din Atlantis, pentru cunoscatori:))

  13. Torta Vie :)) M-a terminat de cap cu BEN 10, i-am luat carti de colorat, pijamale, bascheti. Ma bate la cap ca vrea ‘ceasul care transforma in orice’, i-am promis ca daca e cuminte o sa incerce iepurasul sa i-l aduca :D

  14. Mie îmi place foarte mult torta vie ..mai ales când făcea boacăne :)) sau când era răcit și era un ice wizard

  15. Ce fain! Priveam si eu desenul cu varul meu. El avea o preferinta pentru Patru Brate si eu pentru Torta Vie. Intotdeauna ne contraziceam cine ar iesi invingator dintr-o astfel de confruntare si care e mai bun in fiecare batalie. Probabil va fi mai mult decat incantat ca poate reintra in lumea lui Ben 10. :D

  16. Ce Superman si Spiderman? Piticu’ e disperat dupa Hulk si Patru Brate. :) Daca bagi in ecuatie si un tricou pentru pitic ar fi si mai bine. :))

  17. Extraterestrul meu preferat este Patru Brate. Imi place de el pentru ca este foarte puternic si poate rezolva multe situații. Imi mai place de el pentru ca este primul extraterestru pe care l-am vazut in actiune. Este un extraterestru folositor si in viața de zi cu zi pentru ca mulți oameni ar dori sa aiba patru brate. E un super aparator al legii!

  18. Patru brate și xlr8 sunt copil am 16 ani,sunt matur dar iubesc copilăria și Ben 10 a făcut parte din ea!!
    Eu și fratele meu geaman ne uitam cu drag!!
    Vreau înapoi Ben 10 cel de la început!!

  19. Cap de Diamant fiindca isi poate transforma corpul in arme de diamant si lanseaza cioburi mortale de cristal din maini.

  20. Am un baietel de aproape 12 ani care e fascinat de serialul animat Ben10!Extraterestrul lui preferat eate Patru brate, pentru ca e puternic si rapid!

  21. 4 brațe e preferatul finuțului meu ? Cand i-am zis ca s-ar putea sa primeasca ceva cu ben tem era in al nouălea cer ?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *