Cum am desfăcut o bere cu o foaie de hârtie

Ieri, la Social Media Summit Bucureşti, la sfârşitul evenimentului am vrut să deschidem şi noi o bere #cabaietii, mai ales că Staropramen era sponsor. Problema era că nu aveam desfăcător. Trebuia să fie unul pe-acolo, dar noi nu-l găseam. Aşa că am hotărât să deschidem berea cu o foaie de hârtie (îmi cer scuze faţă de băieţii de la Fives pentru că le-am stricat pliantul, dar am făcut-o în scopuri ştiinţifice :D). Treaba asta cu deschisul berii cu o foaie de hârtie nu-i nouă, doar că n-o ştie foarte multă lume, ocazie cu care Dragoş s-a gândit să mă şi filmeze făcând asta. Iar dacă tot m-a filmat, am zis să urcăm şi clipul pe net, că n-avem de unde şti când o să i se pară util cuiva. A ieşit cam aşa:

 

Ca să nu apară discuţii cum că pliantul era cartonat şi de-aia a ieşit mişcarea, să ştiţi că se poate şi cu o foaie simplă, A4. În film am făcut cu cartonul pentru că n-aveam altceva în jur. :))

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4201

3 comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *