Top 20 de intrebari fara raspuns

M-am gandit sa fac o lista de intrebari fara raspuns… poate stie cineva sa raspuna :-??

  1. Care este sinonimul cuvantului „sinonim” ?
  2. De ce nu exista mancare de pisici cu gust de soarece?
  3. Daca o pisica pica mereu in picioare si daca o felie de paine unsa cu unt cade mereu pe parea unsa ce s-ar intampla daca am lega o felie unsa cu unt de spatele unei pisici?
  4. De ce apasam mai tare pe butoanele de la telecomanda atunci cand bateriile sunt pe terminate?
  5. Cum se pun panourile cu: „ATENTIE! Nu calca iarba” in mijlocul peluzei?
  6. Dacă un cuvânt este scris greșit în dicționar, de unde știm?
  7. De ce se numește „somn de frumusețe” dacă te trezești cu fața șifonată?
  8. Dacă timpul vindecă totul, de ce există doctori?
  9. De ce „prescurtare” este un cuvânt atât de lung?
  10. Dacă alergi în cerc, poți spune că te urmărești singur?
  11. De ce se sterilizează acele folosite la injecțiile letale?
  12. Dacă ușa este întredeschisă, înseamnă că este și întredeschisă pe dinafară?
  13. De ce oamenii spun „am dormit ca un bebeluș”, când bebelușii se trezesc din două în două ore?
  14. Dacă nimic nu se lipește de teflon, cum se lipește teflonul de tigaie?
  15. De ce lipiciul nu se lipește de interiorul tubului?
  16. Dacă o broască țestoasă își pierde carapacea, este goală sau fără casă?
  17. De ce, când cauți ceva pierdut, îl găsești mereu în ultimul loc în care te uiți?
  18. Dacă un magazin este deschis non-stop, de ce are încuietoare la ușă?
  19. De ce se numește „ora de vârf” dacă aproape nimeni nu se mișcă?
  20. Dacă îți dai seama că ai uitat ceva, mai poate fi considerat uitat?


Bonus: De ce citesti acest articol stupid cand tu ai multe alte lucruri mai importante de facut? 😅

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4148

10 comentarii

  1. am sa incerc faza cu pisica :-? … sasa le urasc :))
    cat despre chestia cu panoul… bine ar fi sa existe samanata de panou :))

  2. Grim Cris, seamana cu alea de la Spit It Out de pe blog. :) Nu crezi ca ar trebui sa bagi un link? daca gresesc … sorry!

  3. Raspunsuri pt:
    2. Ca sunt deja plictisite de gustu asta, mai vor si altceva(tu ai manca chipsuri cu gust de paine?)
    3. Pentru ca am stria bunatate de unt si am murdari pisica.
    5. Se pun ininte sa creasca iarba:D
    6. Pentru ca eu chiar nu am ceva mai bun de facut.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *