Mi-am luat concediu

De fapt mint ca să induc duşmanul în eroare. Nu e concediu. Ca un haiduc ce sunt, m-am retras în munţi ca să pregătesc planul de bătaie. Dar duşmanii trebuie să ştie că sunt în concediu şi că stau degeaba ca să se trezească nepregătiţi în mijlocul războiului. O să-i iau prin surprindere şi o să-i bat pe propriul teren. Just jokin’!

M-am gândit că trebuie să ştiţi că sunt plecat la ţară, locul în care plumbul se topea ca untul stat la soare acum ceva ani. Nu e departe de casă dar îmi place pentru că este aer curat, verdeaţă şi pentru că-mi revăd vechii tovarăşi de breaslă.

Nu ştiu cât voi sta, nu ştiu dacă voi scrie pe blog sau nu şi nu ştiu cât de mult îmi veţi simţi lipsa. Am laptopul cu mine şi modemul deasemenea, dar nu prea prind semnal la internet. Deabia acum, la 24:00 am reuşit să mă conectez şi să scriu asta repede.

Ori o să-mi petrec nopţile scriind articole, ori mă las păgubaş.

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4159

16 comentarii

  1. Măcar distrează-te acolo :)

    P.S. Nu avem somn? :))
    .-= Ultimul articol al lui Andreionuţ – Jocul preferat =-.

  2. Parca te vad urcat intr-un copac cu laptopul pe o creanga. Ca sa ai semnalul mai bun. :d
    .-= Ultimul articol al lui thor – Parfum de tei =-.

  3. Si eu voi pleca la tara, dar ca sa prind internet trebe sa iau un router sa prind de la un vecin :)
    .-= Ultimul articol al lui Lungu Alin – Celine Dion – I want you to need me =-.

  4. Smekereste bai Grim Cris.
    .-= Ultimul articol al lui Ndrey – A treia mea tema wordpress – Omicron =-.

  5. Urca-te pe casa Grime , acolo gasesti sigur :))
    .-= Ultimul articol al lui RedAndBlue – Informaţie de ultimă oră =-.

  6. E semnalul Bun Grimmy ?

    Hai distractie placuta :)
    .-= Ultimul articol al lui Perfu – Collecta.com – Cautare web in timp real =-.

    • nu e chiar deloc. ma bucur acum ca am prins o lingura de semnal ca sa scriu articolul in legatura cu campania din fiecare zi de luni

  7. Se pare ca n-ai semnal daca n-ai mai scris nimic :| Pacat :-< .-= Ultimul articol al lui Turcik - Din alte galaxii… =-.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *