Sfaturi pentru o poza reusita

Te-ai saturat sa ai pozele exact ca toti ceilalti? Te-ai saturat sa-ti zica lumea ca ai hai cinciul plin de poze aproape la fel? Te invata Grim cum sa ai poze reusite si commenturi garla, cu un efort minim.

In primul rand trebuie sa stii urmatoarele:

– nu trebuie sa ai poze privindu-te in oglinda si aratandu-ti aparatul sau telefonul cu care ai facut poza respectiva

– nu trebuie sa ai poze pe WC, cu dusul in gura, imbratisand usa de la toaleta sau facute in baie

– nu trebuie sa ai poze cu buzele tuguiate de parca ai fi o printesa care ne pupa pe toti

– nu trebuie sa ai poze pe covor, pe canapea, cu haine noi (de firma, normal) si cu prietene la fel de aranjate si dichisite ca si tine, toate pregatite de party

Astea-s expirate de acum (nu ca n-ar fi frumoase). Plus ca nu-ti arata adevarata personalitate. Si, hai sa fim seriosi, suntem atat de plictisiti de ele incat avem impresia ca ai copiat pozele dupa hai cinciu altcuiva. Si tu nu vrei asta. Tu vrei poze unice. Poze pe care nu le mai gasesti prin alte parti. Sa-ti poti primi commenturi, sa-ti poti atinge recordul si sa o intreci pe colega de banca la commenturile de pe hai cinci.

Incearca:

– tu cu solnita ta (telefonul) in mana ascultand maneaua preferata si dansand atat de bine incat sa li se para privitorilor ca te misti in poza (in spate trebuie sa fie niste persoane care rad de tine, te injura, iti arata coarne si tot felul de alte chestii de la spate)

– tu si „iuby tau” intr-un OZN. In spatele vostru un grup de extraterestri verzi cu o foaie mare pe care scrie „iu roc” (asa vede lumea cat de originala esti – ca doar de-aia te-au rapit extraterestii ca sa afle izvorul iubirii dintre tine si papagalul care „ti-a furat inima” si care nu mai vrea sa ti-o dea inapoi)

– daca tot nu poti renunta la pozele din baie, incearca sa faci intr-o chiuveta (WC-ul e plictisitor de acum) – ai grija sa nu se sparga chiuveta (mai bine mergi la un WC public) si poate curge apa sa vada ca iti spala pacatele – te spala de manele (da Doamne!). Si scrii pe hai faiv „i belive i can fly” ca sa-ti zica lumea cat de tru esti sau „mumushik” in functie de comentator

– da-ti foc la casa si incearca sa-ti pui o suvita in flacara scriind la comentariu „ard de dorul tau”

– poti incerca sa te arunci de undeva de sus si vezi daca vine cineva sa te salveze (vreun Guţă, Sorinel Pustiu (Pustiu nu Puştiu), vreun Vali Storm sau mai stiu eu cine…)

– incearca sa te uiti pe Discovery sau Animal Planet si sa-ti faci o poza (sa se vada si televizorul) scriind la descriere „a cazut Taraful :((” si o sa planga toti cu tine sau o sa te considere un geniu pentru ca in afara de Taraf nu mai stii altceva decat Discovery si Animal Planet

Cam atat for today! Succes la pozele reusite!

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4148

39 comentarii

  1. Frate am o idee! Hai sa ne facem pozele alea cu extraterestrii:))!

    De la mine poti citi: Arsi de vii

  2. pe bune … o sa ne iubeasca hi5-ul … or sa ne dea astia bani sa facem mai multe poze :X … deja viitorul suna a Hollywood :>

  3. Frate esti un geniu…
    pfai o sa am cel mai vizualizat profil de pe tarla sa mor de nu=))) totusi sunt mai modesta de felul meu..las pe altii sa se afirme…
    sa moara gigi sfecla

  4. pfaii:))=))maine poimaine vedem poze deaste pe hi5:)) ca dara cocalarii si pitzipoancele printzesee vor sa fie in pas cu moda….mndah…ce trist…da sa nu uitam ca nu toti cae au hi5 sunt cocalari sau pitzipoance sau manelisti..si eu am…si ascult hip hop…binenteles nu am poze in vvc si cu fustitze de 1 palma…..:)>-

  5. Nu stiu altii cum fac dar eu am gasit varianta simpla,am fost la o agentie btlmodels si mi-au facut poze super tari..acolo un baiat imi zicea cum sa stau cum sa ma asez si asa mai departe

  6. la draq boy:))…super tare:))….sigur multi o sa-ti urmeze sfaturile pt k ori aau mintea prea ingusta sa-si dea seama k i-ai luat la sto’:)) ori nu au mai citit comentariile sa-si dea seama:))..bv 10 +:P

  7. O medalie pentru acel baiat, din aur sa fie. Foarte tari ideile astea, chiar le faci ciuda cocalarilor. Nu numai ca au incercat sa citeasca, dar au si folosit google translate: Cocalar – Română :)))))

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *