Şi totuşi … trăim fără ele?

Mulţi le urâm şi avem momente în care am vrea să nu mai existe. Alţii se simt neinformaţi şi în acelaşi timp neputincioşi fără ele.

Dar totuşi … putem trăi fără ele?

Este vorba despre reclame, publicitate, promo sau cum vreţi voi să le spuneţi. Unii sunt dependenţi de ele în timp ce alţii le urăsc. Mulţi cunosc piaţa şi produsele noi apărute datorită lor, iar pe alţii nici nu-i interesează ce e nou sau preferă alte surse mai puţin sâcâitoare.

Well … ştiu că mulţi le urâm mai ales în momentele în care ne uităm la un film frumos sau când vrem să vedem sfârşitul unei emisiuni şi, fiind cu sufletul la gură, apar dintr-o dată lăsându-ne „cu ochii în soare”. Ştiu că parcă PROTV-ul dă 15 minute de reclamă în timp ce HBO dă numai cinci (şi alea niciodată în timpul unui film sau emisiune) şi mai ştiu şi că nu toate reclamele se rezumă la TV. Există şi alte tipuri de reclame care, câteodată, ne sunt îndesate pe gât fără ca nimeni să se gândeasca la faptul că prea mult strică.

Totuşi … oare am putea trăi fără ele? Tu ai putea? Fără reclame ce s-ar întâmpla cu ţara noastră sau cu tine? Dacă nu trebuie scoase de tot măcar numărul lor nu crezi că ar trebui micşorat? Ce crezi?

13 Comments

  1. Dranzer 29 ianuarie 2009
  2. Cristian Florea 29 ianuarie 2009
  3. Vldz 29 ianuarie 2009
  4. Vldz 29 ianuarie 2009
  5. Ioana 29 ianuarie 2009
  6. Doar Adi 29 ianuarie 2009
  7. Alexander 29 ianuarie 2009
  8. Cristian Florea 29 ianuarie 2009
  9. Oana 29 ianuarie 2009
  10. Kris 31 ianuarie 2009
  11. World Falls Away 5 februarie 2009
  12. Cristian Florea 5 februarie 2009
  13. Andrei 19 octombrie 2009

Leave a Reply