Cum sa-ti pui site-ul pe desktop

M-am gandit sa fac un tutorial pentru cei care vor sa-si puna site-ul pe desktop si sa navigheze mai usor pe el.

1. Incepeti prin deschiderea unui document notepad in care scrieti urmatorul cod HTML:

<html>
<body>
<iframe src=”http://www.floreacristian.ro” height=”100%” width=”100%”></iframe>
</body>
</html>

2. Inlocuiti http://www.floreacristian.ro cu URL-ul site-ului care doriti sa apara pe desktop.
3. Salvati ce-ati scris in notepad cu extensia .html .
4. Dati click dreapta pe desktop » Properties » Selectati „Desktop” de sus » Browse… » Alegeti pagina .html facuta mai sus si dati Open.
5. Va va aparea pe desktop Websiteul pe care l-ati dorit si puteti naviga pe el.

P.S.: De fiecare data cand dati click pe un link al site-ului, acesta se va deschide in browser

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4159

4 comentarii

    • Da. Si eu regret asta foarte mult. Voiam sa fac un fel de aplicatie tare interesanta pentru Friendship Quotes folosindu-ma de optiunea asta, dar cand am vazut ca pe Win7 nu merge, am renuntat la idee.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *