Te-ai uitat pe geam azi?

Este întrebarea pe care o tot pun focşănenilor din lista mea de messenger.

De ce? Păăi …. ninge :>

Da … în timp ce chinezii cu ochii lor în formă de orez şi pielea gălbejită se bucură de cele 25 de grade celsius, noi, la sfârşitul lunii Februarie, ne bucurăm de cele -2 grade cu ninsoare.

E puţin ciudat pentru că toată iarna n-a fost nimic spectaculos (mă refer la iarna din Focşani). A fost un îngheţ total. Fără zăpadă. Dacă mă gândesc puţin, acum o săptămână chiar ploua în prostie, iar acum, ninge în prostie.

Well … chiar dacă a venit târziu, iarna s-a simţit şi la noi. Deşi de Crăciun şi Revelion n-am avut zăpadă, măcar avem acum, iar timpul nu este pierdut.

Bucuraţi-vă de zăpadă cât mai aveţi timp în acest an!

La voi (în alte localităţi) a nins?

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4157

23 comentarii

  1. Aici la mine in Irlanda nu a nins, doar vreo 3 4 zile pe la inceputul lunii februarie… dar atat… si dupa cum arata vremea pe geam nici nu pare sa mai ninga :(

    De la mine poti citi: BT jefuita ?!?

  2. de ieri , ninge in continuu peste 20 de ore de ninsoare , primele 6 ore s-a prins mai greu dar acum de dimineata la 11 , pfaiii e prea adevaratt :D:d

    De la mine poti citi: Am căzut..

  3. si la mine (buzau) a nins de azi dimineata de la 6 jumate pana pe la 11 cu fulgi mari si foarte des,dar apoi a stat,a inceput vantul si adio :(
    nici macar nu s-a asezat :((

    De la mine poti citi: Astazi-1 luna de blogging

  4. si la Pitesti a nins zilele trecute, chiar si astazi a fost ceva ceva, dar dupa a inceput sa ploua si s-a dus dracu tot :(

    De la mine poti citi: N-au vrut sau le-a fost frică

  5. Si pe la mine ninge, e super afara, abia astept urmatoarea zi de scoala pentru o bataie cu bulgari.

    De la mine poti citi: Lipsa de bun simţ îşi face prezenţa

  6. Rautate! :))) Tare bine mai zici de chinezi… :)))) In ceea ce priveste zapada… face „ravagii” in toata tara! :)>-

  7. La Braila aerul a fost acceptabil de cald si nu a nins de nici o culoare ::d/

    De la mine poti citi: Dolce&Gabbana continua sa inventeze roata

  8. Eu chiar acum o saptamana ma intristasem ca a fost o iarna cu ploaie si nu cu zapada …. dar de 4 zile incoa` ninge aproape non stop:X la mine in Oravita \:d/ ….La fel ca si Andrei , abea astept ziua de maine , >:) pentru o bataie cu zapada <:-P^

  9. M-am sculat azi de dimineata sa ma duc la scoala si ploua torential:-: ,cand am intrat pe poarta scoli ploaia s-a transformat in nisoare::d/ si de atunci pana la ora asta ninge cu ditai fulgi,e zapada de jumatate de metru afar:d .

  10. Acum 3 zile si la mine a nins. :D Mai este zapada, dar nu mai ninge. :)

    De la mine poti citi: Când ascult eu muzică la TV?

  11. si eu … intotdeauna am preferat mai mult caldura decat frigul … vreau sa fie caald sa ma pot da cu skate-ul :D

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *