Uite chestie mişto

Sunt în Cluj, în gară. Plecat la ora nouăsprezece şi zece minute din gara Oradea, am mers continuu până acum (ora două zeci şi două). Mai e mult până departe. Mâine după-amiază ajung acasă. Am să merg toată noaptea cu trenul.

E bine, am laptopul la mine, am priză în compartiment, şi se pare că am şi puţin semnal la modemul meu de la Orange. Scriu asta cu semnal 3G+ de 4 linii, deci e ceva, nu? Oricum, când voi pleca din gară va scădea şi nu va mai fi 3G, dar sper că tot va fi ceva.

Mă descurc, pot să şi dorm în noaptea asta, e compartiment cu paturi şi sunt numai eu şi doi colegi de-ai mei care să se lăfăie aici. Nu credeam că voi ajunge cândva să scriu un articol din tren, uite că s-a întâmplat şi e chiar tare feelingul.

Drum bun! Şi să am succes la şcoală (nu ştiţi ce mă aşteaptă, am lipsit o lună)!

Ne mai auzim după ce ajung acasă.

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4159

8 comentarii

  1. Ce repede a trecut timpul…
    Welcome back!
    .-= Ultimul articol al lui Marian – Întreabă! Noi iţi răspundem. =-.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *