Urăsc

Să mi se vorbească şi să mi se pună întrebări despre blogul personal în viaţa reală.

Sunt sătul de site-uri, bloguri şi de toate în viaţa online, nu mai trebuie să vii şi tu să-mi spui despre nu ştiu ce chestie găsită pe blogul meu ieri, azi sau acum o săptămână.

Adică, nu mă deranjează să vorbim despre blogging, site-uri sau internet în general. Mă deranjează când vii şi-mi spui: „Ce-ai mai scris pe blog azi?”, „De unde ţi-a venit ideea la articolul x?”, „Ce ai de gând să scrii mâine, dar poimâine?”

Bai frate, vreau să respir. Îţi place blogul, bravo! Zi intr-un comentariu ce ai de zis dar lasă-mă să trăiesc şi eu ca un om normal. Nu-ţi place, la fel! Nu te pot obliga să-ţi placă ceva şi nici nu vreau s-o fac.

Dacă tot ai internet acasă de ce naiba nu intri pe blog să citeşti ce-am scris? Crezi că e mai uşor să mă întrebi? Să ştii că n-am să-ţi răspund niciodată la întrebare, iar dacă mă prinzi într-o pasă proastă mi-e teamă să nu fie mai rău. Ideile îmi vin şi-mi pleacă şi n-am să stau să-ţi enumăr ţie de unde mi-a venit ideea pentru nu ştiu ce. Plus că n-am de unde să ştiu ce scriu mâine sau poimâine dacă eu câteodată nici nu ştiu ce scriu azi. Când mi-a venit ideea, o pun pe blog dacă am timp, dacă nu, o ţin în draft până când îmi fac timp (asemeni articolului pe care tocmai îl citiţi).

Anyway, pentru cei care mă cunosc şi mă întâlnesc în viaţa de zi cu zi: „Altceva mai bun n-aveţi să mă întrebaţi decât ce naiba fac cu blogul?” Viaţa mea online vreau să fie cât de cât diferită de cea normală şi voi nu prea mă lăsaţi să fac asta.

Ţineţi minte, dacă îmi cereţi sfaturi despre blogging la general sau alte chestii de acest gen n-am să mă supăr, să nu băgaţi blogul meu în discuţie că-mi ajunge.

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4159

11 comentarii

  1. Cand imi amintesc cat te-am frecat la icree:)) atunci cand eram la inceput:D vai de capu tau:) acum incep sa inteleg:)

  2. In loc sa fii mandru ca ai ajuns vedeta , te superi. Sau sunt fite? :P

    De la mine poti citi: Vrei să fii preşedinte?

  3. Nu-s fite … si nu-s vedeta, as vrea eu. Sunt doar persoane care vor sa mentina discutia up si singurele intrebari care le vin in minte au legatura cu blogul 8-|

  4. Hmm..Abia am descoperit blogul şi am frunzărit printre ultimele postări[le voi lua la disecat când voi avea mai mult timp liber]Îmi place cum,ce şi despre ce scrii..Faci o treabă bună..Continuă !

  5. Pai…nu stiu ce sa zic..eu ma contrazic cu oamenii pe tebe abordate pe blog si in viata reala :-??

    De la mine poti citi: Extaz şi agonie…

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *