Ce ziceam că am primit?

gift_cadouDe fapt nu ziceam .. vă zic acum. Este o leapşă primită de la LunguLau în care trebuie să spun ce am primit de Crăciun.

Din câte văd el a început povestind cum a fost toată ziua pentru el … aşa voi face şi eu.

M-am trezit pe la 8 şi jumătate, am deschis PC-ul şi am început rutina din fiecare dimineaţă (vizualizarea şi aprobarea comentariilor noi pe blog, verificarea traficului şi citirea articolelor zilnice de pe blogurile preferate).

Mai tarziu (10:30) am fost cu un coleg după nişte cadouri (da..era Ajunul Crăciunului şi eu încă nu cumpărasem toate cadourile 8-} ).

Pe la 14:30 am fost acasă, am deschis iar mess-ul şi am început să pregătesc cu o parte din colegi plecarea la colindat … profesori. La ora 13:00 am fost în faţă la teatru şi am început colindatul. mos_craciun_santaclaus

Am fost la doamna directoare de la care am strâns câte 10 lei de fiecare :-: şi la domnul diriginte cu care am vorbit, am râs, ne-a servit cu fursecuri şi mie, pentru că eram băiat, mi-a dat un pahar cu vin :> (foarte bun vinul). După care m-am îndreptat spre teatru şi am mai chemat câţiva prieteni cu care să mă plimb. Am fost şi am băut o ciocolată caldă după care frigul ne-a demonstrat ca trebuie să mergem acasă.

În concluzie…n-am scris mai sus ce am primit :)) .. dar scriu acum:
De la mama un laptop (este luat cu mult înaintea Crăciunului dar trebuia să fie cadoul de Crăciun), de la fratemiu un fular şi bani de la alţii … totuşi timpul nu este pierdut deoarece îde fiecare dată, de Crăciun, am primit cadouri în toate cele 3 zile de „sărbătoare”.

Leapşa merge mai departe la kNN, robynstein, GrafsS si Blogatu.

Tu ce ai primit?

P.S.: Pentru cei care nu ştiau, astăzi este onomastica tuturor persoanelor cu numele de Cristi, Cristian, Cristina, etc. … btw este si ziua mea! <:-P

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4148

14 comentarii

  1. Da vad ca e o traditie, toti merg la colindat profesori:)). Vai ce bine am mai mancat. Vinu ca vinu da nici o sarmaluta?:D:D

    De la mine poti citi: Acum nu caaaa…

  2. Mai întâi un călduros „La Mulţi Ani”, deşi e cu întârziere.

    La profesori cred că o să mă duc la colindat doar prin clasa a 12-a. Cred. :)

    De la mine poti citi: La colindat

  3. am fost si eu la colindat iar unu dintre noi canta la chitara..prima data ne-a iesit cam balbait dar apoi sa mers snur:d
    de Craciun..n-am primit nimic..si nu cred ca asta s-a datorat comportamentului meu ci doar lipsei de interes al parintilor mei…

    De la mine poti citi: Ce se naste din pisica tot soareci mananca!!

  4. Grim ;)). Ai deschis mess-ul la 14:30 sa vorbesti cu colegii si la 13:00 erai in fata teatrului ? :)). Te-ai intors in timp :d, frumos ;)). Probabil era 15:00, nu ? :D

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *