WordPress 2.8

Diferenţa dintre ultimul articol şi cel de acum ar fi că de această dată scriu de pe WordPress 2.8

Astăzi dimineaţă, în timp ce am intrat să verific dacă mai am vre-un comentariu de aprobat, am fost fericit să văd textul: „WordPress 2.8 is available! Please update now”. Am updatat, dar diferenţele nu sunt chiar atat de seminificative (cum a fost de la WordPress 2.6.x la 2.7), dar totuşi sunt! Şi dacă îl descoperi aşa cum trebuie, rămâi uimit de ce poate să facă.

Oficial, cei de la WordPress au declarat că au reparat peste mai bine de 790 de erori. E ceva!

Vă invit să urmăriţi filmuleţul oficial al noului WordPress 2.8

Cristian Florea
Cristian Florea

🥇 Best Tech Influencer @ Romanian Influencer Awards 2024
🎥 Vlogger pasionat de gadgeturi și tehnologii noi
✅ 15+ ani de experiență în mediul digital

Articole: 4157

19 comentarii

  1. De cand sunt in blogosfera am folosit doar varianta 2.7 si acuma 2.8 iar diferentele dintre acesta 2 sunt foarte mari.
    Varianta 2.8 mi se pare mult mai accesibila :D
    [rq=2899,0,blog][/rq]Suceava între nou şi vechi

  2. pai eu cum nu am de ales o folosesc chiar daca nu vreau :))
    [rq=2910,0,blog][/rq]Suceava între nou şi vechi

  3. aa si tin minte ca am folosit si varianta 2.6 care e destul de greuta.
    2.8 e foarte manevrabile si salveaza mai usor si posturile si widget-urile! :D
    [rq=2911,0,blog][/rq]Suceava între nou şi vechi

  4. Orcum cu wordpress am invatat bloging, ca pe blogspot e pentru incapatori, e pentru primi pasi in blogosfera!
    [rq=2928,0,blog][/rq]Suceava între nou şi vechi

  5. Varianta 2.8 e chiar tare daca stai sa te gandesti putin. Trebuie doar s-o descoperi. A inceput sa-mi placa mult.
    [rq=2907,0,blog][/rq]Acnee, Ten Gras si Alunite

  6. WordPress mi s-a parut dintotdeauna naspa. Ca platforma de blogging pe subdomeniu as fi preferat wordpress.com intotdeauna

  7. @fLn … greu e sa scrii ceva fara sa fii atent.

    Voiam sa spun ca blogspot mi s-a parut dintotdeauna naspa si ca as fi preferat wordpress.com

  8. Era si cazul sa iasa din beta. Ma indoiesc sa fie persoane care sa nu-si faca upgrade la aceasta versiune.

  9. vezi ca nu functioneaza bine:)) cu wordpress 2.8:)))) optiunile de la comentarii…..:D:D::d/ ::d/
    .-= Ultimul articol al lui Dexter – urangutanul de oras =-.

  10. Am facut si eu aeara update , dar sincer sa fiu nu ma incanta deloc aceasta ultima versiune . Deja a fost lansata aceasta varianta si pe forumul lor de suport au aparut sute de mesaje de nemultumire . Am sa trec din nou zilele astea pe versiunea precedenta , deoarece sunt prea multe buguri .
    .-= Ultimul articol al lui Perfu – Norc.ro – Serviciu romanesc de tip street-view =-.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *