Suntem crescuţi greşit
Noi, românii, obişnuim să împrumutăm tot felul de chestii de la alţii. Din păcate împrumutăm numai ceea ce nu trebuie. Americanofonia, cum îi spun unii, este aproape inutilă din punctul meu de vedere. Încercări eşuate de a ne creşte nivelul…





